Doronicum orientale 'Leonardo Compact' / Kaukázusi zergevirág
Termékkód: DOLC10
A ‘Leonardo Compact’ egy kompakt, évelő tavaszi virágzó növény, amely aranysárga, napra emlékeztető virágaival nyújt látványos színfoltot a korai kertben. Tömött virágai a tavasz közepén nyílnak, és szépen kiemelkednek a fényes zöld, szív alakú levelekből.
Alacsony, kompakt növekedése miatt ideális szegélyekbe, árnyékos ágyásokba, sziklakertekbe, valamint konténerekbe. Korai virágzása miatt vonza a beporzókat, így értékes a kert ökoszisztémája számára is.
Napos vagy félárnyékos helyen virágzik a legszebben. Szereti a jó vízáteresztő, közepesen tápanyagban gazdag talajt. A pangó vizet kerülni kell, mert az a gyökereket károsíthatja. Virágzás után az elszáradt virágok eltávolításával a növény hosszabb ideig marad dekoratív.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos / félárnyékos helyre
Szárazságtűrő
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 25-35 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 4a / -34.4 °C |
| Virág színe | Citromsárga |
| Virágzási időszak | március - május |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





