Geum coccineum 'Mai tai' / Gyömbérgyökér
Termékkód: GCMAI09
A ‘Mai Tai’ tavasztól nyárig ragyogó, üde barackos virágaival színesíti a kertet. Kompakt, bokros habitusú növény, amely dús virágágyást alkot, miközben alacsony gondozásigényű. A levelek élénkzöldek és lágyan fodrosak, így a virágzás után is dekoratív látványt biztosítanak.
Napfényes helyre ültessük, semleges jó vízelvezetésű talajban fejlődik a legszebben. Virágai a pillangók és méhek számára is kedvelt táplálékforrást jelentenek, így a kert ökológiai értékét is növeli.
Ideális választás, ha napos helyre keresel üde, barack színű virágot, hosszú ideig díszít, alacsony gondozású évelő. Bokros habitusa és dekoratív levelei egész szezonban látványossá teszik az ágyásokat, balkonládákat, miközben a kert beporzóit is támogatja. Ültethetjük évelőágyásokba, sziklakertekbe, mediterrán kertekbe, angolkertekbe egyaránt.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 30-40 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 4a / -34.4 °C |
| Virág színe | Barack / narancs |
| Virágzási időszak | június - július |
| Vízigény | Közepes vízigény |





