Geum coccineum 'Koi' / Gyömbérgyökér
Termékkód: GCK10
A ‘Koi’ élénk narancs virágaival egész nyáron vonzza a tekintetet. Kompakt növekedésével dús virágágyást alkot, miközben gondozása egyszerű. A levelek élénkzöldek, lágyan fodrosak, és a virágzás után is dekoratív megjelenést biztosítanak, így egész szezonban látványos marad. Napfényes, jól szellőző helyen fejlődik a legjobban, és jó vízelvezetésű talajban érzi magát igazán otthonosan. Virágai a pillangók és méhek számára is vonzó táplálékot jelentenek.
Ideális választás, ha napos helyre keresel élénk, narancs virágú, alacsony gondozású évelőt. Bokros növekedése és dekoratív levelei egész szezonban díszítik az ágyásokat, balkonládákat, miközben vonzza a kertbe a beporzókat. Ültethetjük évelőágyásokba, mediterrán kertekbe, sziklakertekbe. Élénk színű évelőkkel kombinálva különösen mutatós, például tarackoló kékgyökér, vagy más gyömbér fajtákkal.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 30-40 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 3a / -40 °C |
| Virág színe | Narancs |
| Virágzási időszak | június - július |
| Vízigény | Közepes vízigény |





