Aster alpinus 'Albus' / Havasi őszirózsa
Termékkód: AAA9
Az Aster alpinus ‘Albus’ alacsony termetű, párnás növekedésű évelő. Kompakt növekedésű, fehér virágai sárga középpel különösen dekoratívak. Keskeny, lándzsás levelei friss zöld színükkel egész évben üde megjelenést biztosítanak.
Tiszta fehér, margarétaszerű virágai tavasszal és kora nyáron nyílnak, aranysárga középpontjuk finom kontrasztot alkot a hófehér szirmokkal. Talajigénye semleges, a jó vízelvezetésű talajokat részesíti előnyben. Igazi napfénykedvelő, teljes napsütést igényel.
A növény tömör, alacsony habitusával kiválóan alkalmas sziklakerti telepítésre, karéjos évelőágyásba, szegélynövénynek vagy akár teraszra, balkondezsába is. Kompakt formája és lassú terjedése révén rendezett, tagolt növényfoltokat alkot.
Ez a termék készleten van, azonnal szállítható
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 20-25 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 25-30 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | május - június |
| Vízigény | Közepes vízigény |





