Delphinium grandiflorum 'Delfix White' / Szarkaláb
Termékkód: DGDW14
A ‘Delfix White’ egy kompakt, alacsony növésű szarkaláb fajta, amely tiszta fehér virágaival nyár közepétől világít az évelőágyásokban. Tömött, íves virágszárain sorban nyíló tölcséres virágai légies, elegáns hatást keltenek, míg zöld, finoman tagolt lombja egész szezonban dekoratív.
Alacsony növekedése miatt ideális szegélyekbe, sziklakertbe, konténerbe, és könnyen társítható más alacsony évelőkkel. Virágai beporzóbarátok, vonzzák a méheket és pillangókat. Napos vagy félárnyékos helyen fejlődik a legszebben. Jó vízáteresztő, tápanyagban gazdag talajt igényel. A pangó vizet kerülni kell, mert az károsítja a gyökereket.
Virágzás után az elszáradt virágok eltávolításával a növény tovább marad dekoratív, és gyakran másodvirágzásra is képes.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 14 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 40-50 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 5a / -28.9 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Közepes vízigény |





