Dryas octopetala / Havasi magcsákó
Termékkód: DO10
A havasi magcsákó egy különleges örökzöld, alacsony párnákat alkotó évelő növény. Levélzete kicsi és bőrszerű, melyek a tölgyfalevélre emlékeztetnek (innen az angol neve: mountain avens). Tündéri fehér virágai nyolc sziromból állnak, innen a neve octopetala. A teljes napfényt szereti.
A sovány talajokban érzi magát igazán jól, rosszul viseli a pangó vizet. Ültethetjük alpesi kertekbe, sziklakertekbe, kőfalak közé. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló fajta.
Ez a termék készleten van, azonnal szállítható
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos helyre
Szárazságtűrő
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 10-20 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-50 cm |
| Télállósági zóna | 4a / -34.4 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | május - június |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





