Passiflora caeruela / Kék golgotavirág
Termékkód: PACA16
A golgotavirág, egy évelő kúszónövény. Dél-Amerikából, főként Brazília és Argentína területeiről származó trópusi faj. Gyorsan növő, erős kúszónövény, amely hálókra, pergolákra és kerítésre egyaránt felfut, hosszú életű és gondozása viszonylag egyszerű. Virágzata látványos, egzotikus kék-fehér virágai nyáron nyílnak, dekoratív koronával és sárga porzókkal, igazán különleges látványt nyújtanak. Levélzete sötétzöld, mélyen szeldelt levelei egész szezonban dekoratívak, sűrű lombot adva a támrendszernek.
Napos vagy félárnyékos helyre ültessük. Közepesen tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő talajban fejlődik a legszebben. Vonzza a méheket és más beporzó rovarokat. Ültethetjük pergolák, kerítések, erkélyek és teraszok díszítésére, trópusi hangulatú vagy egzotikus kertekbe egyaránt.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 16 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 300-500 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 200-300 cm |
| Télállósági zóna | 6a / -23.3 °C |
| Virág színe | Kék / fehér |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Közepes vízigény |





