Clematis montana Rubens / Hegyi iszalag
Termékkód: CMR10
A Clematis montana ‘Rubens’ rendkívül erőteljes növekedésű, lombhullató futónövény, amely tavasszal tömeges, halvány rózsaszín virágzásával nyűgöz le. Virágai egyszerűek, finom illatosak, és szinte ellepik a növényt április–májusban. A beporzók nagy kedvence. Fiatal hajtásai és levelei bronzos árnyalatúak, ami tovább növeli díszértékét.
Gyors növekedése miatt ideális választás pergolák, kerítések, falak, lugasok befuttatására, valamint nagyobb kertekbe, ahol rövid idő alatt látványos zöld–virágos felületet képez. Strapabíró, megbízható fajta, amely kevés gondozással is bőséges virágzást biztosít.
Napos vagy félárnyékos helyeken érzi magát a legjobban. Kedveli a tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő talajokat. Metszést általában nem igényel, csak virágzás után, szükség esetén lehet alakítani vagy ritkítani. Mivel az előző évi hajtásokon virágzik, az erős visszavágást kerülni kell.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 5-6 m |
| Növény várható szélessége (cm) | 3-4 m |
| Télállósági zóna | 5a / -28.9 °C |
| Virág színe | Rózsaszín |
| Virágzási időszak | május - június |
| Vízigény | Közepes vízigény |





