Kniphofia 'Orange Blaze' / Fáklyaliliom
Termékkód: KNOB10
Az ‘Orange Blaze’ egy feltűnő évelő fáklyaliliom, amely a kerted középpontjává válik a nyári szezonban. Virágai hosszú, tüskés, fáklyaszerű virágszárakon nyílnak, amelyek intenzív narancssárga színben ragyognak, miközben a lándzsás levelek elegáns zöld bókoló bokrot alkotnak.
Virága élénk narancssárga, hosszú cső alakú, a levelek felett emelkednek, és intenzív, erőteljes színfoltot adnak a kertnek. A virágok több héten keresztül nyílnak, ami hosszú virágzási időszakot biztosít. Vágott virágnak is alkalmas. A beporzók nagy kedvence.
Napos helyre ültessük, teljes napfényt igényel. Jó vízelvezetésű, közepesen termékeny talajban fejlődik a legszebben. Nem szereti a pangó vizet, mert az gyökérrothadást okoz. Ültethetjük szegélyek, virágágyások közepére, csoportos ültetésre, vagy akár konténerbe is.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 60-70cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 5a / -28.9 °C |
| Virág színe | Narancs |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





