Achillea millefolium 'Belle Epoque' / Közönséges cickafark
Termékkód: AMBE11
A 'Belle Epoque' a cickafark különleges, díszértékű fajtája, amely finom eleganciájával és természetes bájával a klasszikus évelőkertek egyik kiemelkedő növénye. Ez a fajta kompakt, bokros növekedésű, szárai erősek és jól tartják a virágzatot.
Levélzete finoman szeldelt, tollszerű, szürkészöld színű. A lombozat légies hatást kelt, és szép kontrasztot ad a tömör virágernyőnek. Virágai lapos ernyőkben nyílnak, melyek különlegessége a meleg, pasztelles színvilág. Virágok árnyalata a lágy rózsaszíntől és barackszíntől indulva a krémes, halvány sárgás tónusokig terjed, gyakran finom színátmenetekkel. Hosszú virágzási idejű, általában júniustól augusztusig.
Talajigénye semleges, kimondottan igénytelen fajta. Napos helyre ültessük, ott fejlődik a legszebben. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló fajta. Ültethetjük évelőágyásokba, prérikertekbe, romantikus kertekbe egyaránt. Szépen társítható díszfüvekkel, levendulával, zsályával, kasvirággal vagy más napfénykedvelő évelőkkel. Vágott és szárított virágnak is alkalmas.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 11 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 50-70 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Málna |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





