Achillea millefolium 'Saucy seduction' / Közönséges cickafark
Termékkód: AMSS14
A 'Saucy seduction' egy modern megjelenésű, rendkívül dekoratív cickafarkfajta. Friss, fiatalos színvilága miatt kiváló választás kortárs és természetközeli kertekbe egyaránt. A növény felálló, tömött, bokros habitusú. Erős szárain nagy, lapos ernyős virágzatok jelennek meg.
Levélzete finoman szeldelt, tollszerű, friss zöld-szürkészöld árnyalatúak. A virágok színe élénk, telt rózsaszín, amely a virágzás során kissé világosodhat, de megörzi vibráló karakterét. Hosszan virágzó évelő, júniustól augusztusig folyamatosan hozza ernyőszerű virágzatát. A beporzók és a pillangók egyik nagy kedvence. Vágott virágként is jól használható.
Talajigénye semleges, kimondottan igénytelen növény. Napos helyre ültessük, mivel napfényimádó. Ültethetjük napos évelőágyások előterébe, vadvirágos kertekbe egyaránt. Szépen társítható díszfüvekkel, levendulával, más napfénykedvelő évelővel egyaránt.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 11 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 40-60 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Rózsaszín |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





