Corepsis grandiflora 'Illico' / Menyecskeszem
Termékkód: CGIM10
Az ‘Illico’ rendkívül kompakt, alacsony növekedésű, bőven virágzó évelő, amely élénk sárga, nagy méretű virágaival már kora nyártól hosszan díszíti a kertet. Gyors fejlődésű fajta, amely már az ültetés évében gazdag virágzással hálálja meg a gondoskodást.
Rendezett, párnaszerű bokrot alkot, ezért kiváló választás szegélyekbe, előkertekbe, edényes beültetésekhez és napos ágyások első sorába. Erős szárain a virágok jól tartják magukat, így szelesebb fekvésben is megbízható.
Napos fekvésben virágzik a legbőségesebben. Jó vízáteresztő talajt igényel, a pangó vizet nem tolerálja. Szárazságtűrő, de hosszan tartó kánikulában mérsékelt öntözés javasolt.
Ez a termék készleten van, azonnal szállítható
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos helyre
Szárazságtűrő
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 20-30 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 25-35 cm |
| Télállósági zóna | 5a / -28.9 °C |
| Virág színe | Citromsárga |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





