Platycodon grandiflorus 'Astra rose' / Léggömbvirág
Termékkód: PGAR10
A léggömbvirág Kelet-Ázsiából, főként Koreából, Kínából és Japánból származó Platycodon faj nemesített változata. Kompakt, felálló, bokros növekedésű, hosszú életű évelő, amely évről évre egyre dúsabb virágzatot hoz. A beporzók egyik hasznos növénye.
Levelei élénk zöldek és tojásdad alakúak. Vírágzata rózsaszín, kinyílva 4-5 cm átmérőjű, harang alakú. Virágait Júniustól augusztusig csoportosan hozza. Napos helyre és általános talajba ültessük. Ültethetjük évelőágyásokba, vegyes virágoskertbe, szegélyekbe, romantikus és modern kertekbe egyaránt.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 15 - 20 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 6a / -23.3 °C |
| Virág színe | Rózsaszín |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Közepes vízigény |





