Gaillardia aristata 'Arizona Red Shades' / Kokárdavirág
Termékkód: GAARS16
A ‘Arizona Red Shades’ mélyvörös és narancs árnyalatú virágai egész nyáron és kora őszig díszítik a kertet. Napfényes helyen fejlődik a legszebben, és jól bírja a szárazságot, így kevés gondozást igényel. Bokros habitusával sűrű virágágyást alkot, miközben a pillangók és méhek számára is vonzó táplálékforrást biztosít.
Ez a növény ideális választás, ha napos helyre keresel élénk, hosszú ideig virágzó évelőt, ami ráadásul a kert élővilágát is támogatja. Más napimádó évelőkkel kombinálva látványos színfoltot alkot az ágyásokban és balkonládákban.
Ültethetjük évelőágyásokba, sziklakertekbe, napos balkonládákba, városi kertekbe, mediterrán hangulatú kertekbe. Jól mutat más napimádó évelőkkel, például Margaréra, Kasvirág, Kúpvirág vagy Zsálya fajokkal.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 16 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 25-35 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 4a / -34.4 °C |
| Virág színe | Piros |
| Virágzási időszak | június - július |
| Vízigény | Közepes vízigény |





