Scabiosa caucasia 'Perfecta Mid Blue' / Kaukázusi ördögszem
Termékkód: SCPMB10
A Scabiosa caucasica elegáns, közepesen magas évelő, mely lenyűgöző, élénk virágaival vonzza a tekintetet a nyári és kora őszi ágyásokban. Igazán kedves lágyszárú évelő virág. Kerekded bokrot alkot, levélzete élénk zöld és erősen szeldelt. Virágait magas szárakon, a nyár folyamán folyamatosan hozza. Virágait a beporzók is szívesen látogatják. Vágott virágnak is kitünő választás lehet egy vadregényes csokorba.
Talajban nem válogat, viszont a pangó vízet nem szereti. Napos helyre ültessük a hosszas virágzás érdekében. Betegségekkel szemben ellenálló fajta. Télen teljesen vissza húzódik, majd tavasszal újra hajt. Ültethetjük évelőágyásokba, vegyes virágágyakba, prérikertekbe, vágottvirág- vagy méhlegelőkbe. Kombinálható: Díszfüvekkel, kasvirággal, cickafarkkal, levendulával, más nyári évelőkkel.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 40-50 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 5a / -28.9 °C |
| Virág színe | Kék |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Közepes vízigény |





