Iris pumila 'Azurea' / Apró nőszirom
Termékkód: IPA9
Az apró nőszirom egy gumós törpe írisz fajta, kifejlett korában is maximum az 5-10 cm-es magasságot éri el. Magasabb fajtársainál jóval korábban virágzik. Levélzete fényes zöld, és kardszerűen felfelé ágazó. Napos vagy félárnyékos helyre ültessük.
Ültetésnél figyeljünk arra, hogy a gumó felső része kicsit a talajszint felett legyen, mert szereti napoztatni, és ezáltal elkerülhetjük a gumó rothadását. Talajigánye semleges, kimondottan igénytelen növény. Ültethetjük szegélynövényként, vagy apró termete miatt sziklakertekbe egyaránt.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos / félárnyékos helyre
Szárazságtűrő
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 5-10 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Kék |
| Virágzási időszak | március - április |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





