Iris sibirica 'Tropical Night' / Szibériai nőszirom
Termékkód: ISTN10
A szibériai nőszirom az íriszek családjába tartozó évelő növény. Levélzete hosszú lándzsa alakú, végei enyhén bókolóak. Virágait hosszú szárakon májustól tömegesen hozza. Kimondottan igénytelen növény, talajigénye semleges. Napos helyre ültessük a bő virágzás érdekében.
Ültethetjük virág ágyásokba, vagy vízpartra egyaránt. Mocsaras területeken érzi igazán jól magát. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos / félárnyékos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 70-80 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Kék |
| Virágzási időszak | május - június |
| Vízigény | Közepes vízigény |





