Anemone sylvestris / Erdei szellőrózsa
Termékkód: AS14
Az erdei szellőrózsa egy lágyszárú, gyökérhajtásokkal terjedő évelő. Kompakt növekedésű, kifejlett magassága eléri a 30-40 cm-es magasságot. Levélzete szeldelt, élénk zöld, mely egy szép bokros aljnövényzetet képez. Kecses fehér virágait kora tavasszal folyamatosan hozza.
Ültethetjük napos vagy félárnyékos helyre egyaránt. Talajban nem válogat, viszont egy tápanyagban gazdag talajban sokkal gyorsabban fejlődik. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló fajta. A tél beköszöntével levélzetét leszárítja, télen vissza húzódik, majd tavasszal újra hajt.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos / félárnyékos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 14 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 30-40 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | április - május |
| Vízigény | Közepes vízigény |





