Heucherella 'Solar eclipse' / Turbáncső
Termékkód: HSE9
A Turbáncső a tűzeső egyik közeli rokona, félörökzöld bokros habitusú évelő növény. A nemesítéseknek köszönhetően fajta választékban már elég széles a skála, szebbnél szebb tűzesőkkel variálhatjuk és színesíthetjük az árnyékos kertünket. Színes lomjával egész évben díszít, apró füzéres gyöngy virágzatát hosszú szárakon hozza.
Apró füzéres gyöngy virágzatát hosszú szárakon hozza. A tűző napra való ültetést kerüljük, a nyári Uv megégetheti a levelek széleit, legkedvezőbb számukra a szűrt fény. Talajigénye semleges, viszont a tápanyag utánpótlást meghálálja. Variálhatjuk más félárnyékos évelőkkel, páfrányokkal, árnyékliliomokkal, kaukázusi nefelejcsekkel, tüdőfüvekkel egyaránt.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Félárnyékos / árnyékos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Félárnyékos / árnyékos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 40-50 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Közepes vízigény |





