Rudbeckia hirta 'mix' / Kúpvirág
Termékkód: RHM12
A Rudbeckia hirta élénk színeivel és hosszú virágzásával az egyik legkedveltebb nyári–őszi virágdísz, amely természetes, préris hangulatot kölcsönöz a kertnek, és minimális gondozás mellett is bőségesen virágzik. Bokros növekedésű, lágyszárú évelő növény. Virágait júliustól egészen az ősz végéig folyamatosan hozza. Nagy, sárga vagy narancssárga szirmú, sötétbarna közepű, margarétaszerű virágok.
Szépsége és tartóssága miatt vágó virágnak is kitünően alkalmas, a beporzók egyik nagy kedvence. Az elnyílt virágok eltávolításával serkenthetjük a további virágzás folyamatát. Talajban nem válogat, viszont a tápanyag utánpótlást meghálálja. Napos helyre ültessük. Kártevőkkel és betegségekkel szemben ellenálló fajta. Ültethetjük természetközeli kertekbe, prérikertekbe, évelőágyásokba, méhlegelőkbe, valamint nagyobb virágágyásokba. Kombinálható: Kasvirággal, díszfüvekkel, cickafarkkal, őszirózsával, napfénykedvelő évelőkkel.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 70-80 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Citromsárga / bordó |
| Virágzási időszak | július - október |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





