Limonium latifolium / Széleslevelű sóvirág
Termékkód: LL11
A széleslevelű sóvirág egy gazdagon virágzó évelő növény, mely szépsége és tartóssága miatt vágó virágnak is kitünően alkalmas. Levélzete mélyzöld, hosszúkás, és kemény tapintású. Az aljnövényzet bokrosan zárt, magas erős szárakon hozza 50-60 cm-es apró lila virágait.
Virágai vonzzák a méheket és pillangókat, így beporzóbarát kertekben különösen értékes. Hosszú, erős szárú virágai kiválóak vágott virágnak, csokrokhoz és dekorációkhoz.
Talajban nem válogat, viszont a tápanyag utánpótlást meghálálja. Napos helyre ültessük, teljes napfényt igényel. Kártevőkkel és betegségekkel szemben ellenálló fajta.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos helyre
Szárazságtűrő
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 11 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 50-60 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Lila |
| Virágzási időszak | augusztus - október |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





