Pulmonaria officinalis / Pettyegetett tüdőfű
Termékkód: PO14
A pettyegetett tüdőfű egy igen mutatós, bokros növekedésű, lágyszárú évelő növény. Levélzete matt zöld, mely tele van fehér pettyekkel, bársonyos tapintású. Gyönyörű tölcséres virágai már március elején megjelennek, melyek igen tartósak. Félárnyékos vagy árnyékos helyre ültessük, ott fejlődik a legszebben.
Talajigénye semleges, viszont a tápanyagutánpótlást meghálálja. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló fajta. Télen teljesen vissza húzódik, majd tavasszal újra hajt.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Félárnyékos / árnyékos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Félárnyékos / árnyékos helyre |
| Kiszerelés | 14 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 25-35 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Lila |
| Virágzási időszak | március - május |
| Vízigény | Közepes vízigény |





