Paeonia rubra plena 'Red' / Illatos bazsarózsa
Termékkód: PRPR16
Paeonia ‘Red’ egy teltvirágú évelő bazsarózsa fajta. Nemesített bazsarózsa fajta, melynek ősei Kelet-Ázsiából és Európából származó Paeonia fajok.
Erőteljes növekedésű, felálló szárú, hosszú életű évelő, amely évről évre egyre dúsabban virágzik. Nagy méretű, tebordó virágai késő tavasszal nyílnak, látványos és elegáns megjelenést adva a kertnek. Fényes, mélyzöld levelei egész szezonban dekoratívak, a virágzás után is szép hátteret biztosítanak.
Napos vagy félárnyékos fekvésben érzi magát a legjobban. Tápanyagban gazdag, jó vízáteresztő kerti talajban fejlődik a legszebben. A beporzók egyik nagy kedvence. Vágott virágnak kiválóan alkalmas, vázában hosszan díszít. Ültethetjük évelőágyások hangsúlyos elemeként, romantikus és klasszikus kertekbe, valamint vágott virágos ágyásokba egyaránt.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 16 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 80-90 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 60-80 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Bordó |
| Virágzási időszak | május - június |
| Vízigény | Közepes vízigény |





