Linum perenne / Évelő Len
Termékkód: LP14
Az évelő lenvirág egy igen kedves lágyszárú évelő növény. Rövid életű évelő, viszont magról folyamatosan utánveti magát. Apró égszínkék pillangó szerű virágait áprilistól hozza. Levélzete apró lándzsa alakú, felfelé ágazó szárakon, mint egy kedves virágcsokor.
Kimondottan igénytelen növény. Ültethetjük napos helyre. Talajigénye semleges, meszes talajokban is jól érzi magát. Ültethetjük évelőágyásokba, prérikertekbe, romantikus kertekbe egyaránt. Szépen társítható díszfüvekkel, levendulával, zsályával, kasvirággal vagy más napfénykedvelő évelőkkel.
A termék elfogyott, így jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos helyre
Szárazságtűrő
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 14 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 40-50 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Kék |
| Virágzási időszak | április - június |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





