Campanula glomerata 'Alba' / Csomós harangvirág
Termékkód: CGA9
A Campanula glomerata ‘Alba’ egy mutatós, középmagas évelő, amely nyáron tömött, hófehér virágfürtöket hoz. A virágok tölcsér- vagy harang alakúak, tömött fürtökben állnak, így látványos, erőteljes virágzó tömeget alkotnak.
Élénkzöld, lándzsás levelei dús, természetes habitust biztosítanak, így a növény egész szezonban vonzó marad. A fehér virágok tiszta, elegáns hatást kölcsönöznek a kertnek, és jól kombinálhatók más évelőkkel, például lila vagy kék virágú növényekkel. A beporzók egyik nagy kedvence.
Napos vagy félárnyékos helyen fejlődik a legszebben. Árnyékban virágzása csökkenhet. Laza, jó vízelvezetésű talajokat kedveli. Nem szereti a pangó vizet, de a kissé száraz talajt is jól tűri. Ideális választás évelőágyásokba, szegélyekbe, természet közeli kertekbe, valamint dézsába egyaránt.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 40-60 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | május - július |
| Vízigény | Közepes vízigény |





