Lavandula 'Blue Scent Early' / Levendula
Termékkód: LBS10
A ‘Blue Scent Early’ Illatos, évelő félcserje, kompakt növekedésű levendula fajta. Keskeny, felálló virágfüzérei mély kékes-ibolya színűek, erősen illatosak. Levelei keskenyek, hosszúkásak, ezüstös-zöld színűek, aromásak. Örökzöld jellegű lombja egész évben dekoratív enyhébb teleken.
Teljes napfényt igényel. Napos fekvésben lesz a legkompaktabb és legerősebben illatos.
Talajigénye semleges, jó vízáteresztő, laza szerkezetű talajban fejlődik a legszebben. A pangó vizet nem tűri. Virágai vonzzák a méheket, pillangókat és más beporzó rovarokat, ezért méhbarát kertek alapnövénye.
Vágott és szárított virágként is kiváló, illata tartós. Ültethetjük mediterrán és szárazságtűrő kertekbe, szegélynövényként, fűszer- és illatkertekbe, konténerbe ültetve napos teraszokra.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 40-50 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Kék |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





