Brunnera macrophylla 'Jack frost' / Kaukázusi nefelejcs
Termékkód: BMJF10
A Brunnera macrophylla ‘Jack Frost’ az egyik legnépszerűbb árnyékkedvelő évelő, amely egész szezonban dekoratív marad különleges, ezüstösen csillogó lombjának köszönhetően. Nagy, szív alakú leveleit élénkzöld erezet rajzolja ki, ami finom, mégis feltűnő mintázatot ad a növénynek.
Kora tavasszal megjelenő, apró, nefelejcsre emlékeztető kék virágai könnyed, természetes hatást keltenek, és gyönyörűen kiegészítik a lombdíszt. Virágzása után is díszít, ezért ideális választás olyan kertrészekbe, ahol a hosszan tartó látvány kiemelten fontos.
Félárnyékos vagy árnyékos helyen érzi magát a legjobban. A reggeli és lemenő napfényt jól tűri, a tűző délutáni napot kerülni kell. Talajigénye semleges, jó vízmegtartó, üde talajokban fejlődik a legszebben.
Ez a termék készleten van, azonnal szállítható
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Félárnyékos / árnyékos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Félárnyékos / árnyékos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 30-45 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Kék |
| Virágzási időszak | április - május |
| Vízigény | Közepes vízigény |





