Verbena bonariensis / Ernyős verbéna
Termékkód: VB9
Az ernyős verbéna egy Dél-Amerikából származó, kecses megjelenésű, hosszú virágzási időszakú lágyszárú évelőnövény. Magas, légies habitusával és lila virágaival különleges színfoltot képez a kertünkben. Vonzza a beporzó rovarokat, a pillangókat és a méheket. Virágzása júniustól az első fagyokig tart, apró lila virágai ernyőszerű csoportokban jelennek meg a szárak tetején. Szárai vékonyak, merevek, felállóak, melyek légies megjelenést adnak a növénynek.
Teljes napfényt vagy enyhe félárnyékot igényel. Jó vízelvezetésű, laza szerkezetű talajban fejlődik a legszebben. Mérsékelt vízigényű, kimondottan szárazságtűrő fajta. Önvető tulajdonsága miatt évről évre egyre több verbéna jelenhet meg a kertben. Ültethetjük évelőágyások háttérnövényeként, csoportosan ültetve vagy természetes hatású kertekbe is kiváló választás.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 80-100 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 50-60 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Lila |
| Virágzási időszak | Június-október |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





