Phlox paniculata 'Olympus' / Tarkalevelű bugás lángvirág
Termékkód: PPO15
Az 'Olympus' fajta a bugás lángvirág egyik különleges, díszes lombozatú változata, mely egy kompakt növekedésű lágyszárú évelő. Nemcsak a virágzás idején, hanem az egész szezonban látványos megjelenést nyújt. A klasszikus magas lángvirágok között igazi különlegességnek számít, mivel tarka leveleivel és lágy színű virágaival egyszerre díszíti kertünket. Levélzete zöld, melyeket élénk krémsárga-fehéres szegély övezi.
Virágzata finom illatú, halvány levendula árnyalatú, néha kékes tónusú virágokat hoz. Ültethetjük napos vagy félárnyékos helyre egyaránt. Talajigénye semleges, viszont a tavaszi tápanyagutánpótlást meghálálja. Fontos a jó légmozgás, hogy elkerüljük a lisztharmatosodást. Ültethetjük virágágyások színesítőjeként, szegély növénynek, vagy romantikus kertekbe egyaránt.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 15 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 60-70cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 50-60 cm |
| Télállósági zóna | 6a / -23.3 °C |
| Virág színe | Lila |
| Virágzási időszak | július-szeptember |
| Vízigény | Közepes vízigény |





