Phlox stolonifera 'Blue ridge' / Tarackos Lángvirág
Termékkód: PSBR9
Az 'Blue ridge' egy nemesített évelőfajta, az észak-amerikai Phlox fajokból kitenyésztve. Kompakt, tömött bokrokat alkot, gyorsan megtelepszik az évelőágyásban, és évről évre egyre dúsabban virágzik. Kis, telt, égszínkék virágai tavasztól hosszú ideig nyílnak, elegáns színfoltot adva a kertnek.
Levélzete élénkzöld, keskeny levelei egész szezonban dekoratívak, szép kontrasztot adva a virágoknak. Teljes napsütésben vagy világos félárnyékban fejlődik a legszebben. Jó vízáteresztő, tápanyagban közepesen gazdag talajokat kedveli. Vonzza a méheket és pillangókat. Ültethetjük évelőágyásokba, vegyes virágoskertbe, szegélyekbe, tömeges ültetésekhez.
A termék elfogyott, így jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos / félárnyékos helyre
Szárazságtűrő
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 20-30 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 6a / -23.3 °C |
| Virág színe | Kék |
| Virágzási időszak | május - június |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





