Anemone x hybrida 'Honorine Jobert' / Szellőrózsa
Termékkód: AXHHJ15
A szellőrózsa egy lágyszárú, gyökérhajtásokkal terjedő évelő. Kompakt, bokros növekedésű, kifejlett magassága eléri a 80-100 cm-es magasságot. Levélzete három karéjú, mély zöld, mely egy szép bokros aljnövényzetet képez.
Kecses fehér virágait augusztustól októberig folyamatosan hozza. Ültethetjük napos vagy félárnyékos helyre egyaránt. Talajban nem válogat, viszont egy tápanyagban gazdag talajban sokkal gyorsabban fejlődik. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló fajta. A tél beköszöntével levélzetét leszárítja, télen vissza húzódik, majd tavasszal újra hajt.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos / félárnyékos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 15 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 80-100 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5a / -28.9 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | augusztus - október |
| Vízigény | Közepes vízigény |





