Papaver orientale 'May Queen' / Keleti mák
Termékkód: POMQ14
A ‘May Queen’ Kelet-Mediterráneumból származó mákfajta, nemesített kerti változat. Erőteljes, bokros évelő, amely évről évre dúsabb virágzattal örvendezteti meg a kertet. Nagy, telt pirosas virágai késő tavasztól nyílnak, látványos színfoltot adva az évelőágyásnak. Levélzete mélyzöld, lándzsás levelei a virágzás után is dekoratívak, természetes hátteret adva a virágoknak.
Napos helyre ültessük. A méhek és egyéb hasznos beporzó rovarok szeretettel látogatják. Pangó vizes helyekre ne ültessük, mert gyökérrothadást okozhat. A virágzás után a levélzete elszárad, korán visszahúzódik. Ültethetjük évelőágyásokba, romantikus cottage stílusú kertekbe. A keleti mák ideális választás, ha tavasz végén vagy nyár elején valami igazán látványos virágzást szeretnénk a kertünkbe. Drámai szépsége és minimális gondozási igénye miatt sok kertbarát egyik kedvenc évelője.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 14 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 60-80 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 50-60 cm |
| Télállósági zóna | 2a / -45.6 °C |
| Virág színe | Piros |
| Virágzási időszak | május - június |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





