Erysimum cheiri / Illatos Sárgaviola
Termékkód: EC9
A Sárgaviola egy régi klasszikus, illatos virág, amely meleg színárnyalataival – sárga, narancs, bronzos és vörös tónusokban – díszíti a kertünket. Erőteljes, édeskés illata miatt különösen kedvelt, gyakran ültetik bejáratok, teraszok, utak mentén, ahol az illat jól érvényesül. A beporzók egyik nagy kedvence.
Rövid életű évelőként vagy kétnyáriként viselkedik, de kedvező körülmények között magról gyakran önvető. Kiváló választás napos ágyásokba, szegélyekbe, kőkertekbe és edényekbe is. Napos, meleg fekvésben fejlődik a legszebben. Kifejezetten kedveli a jó vízáteresztő, meszes talajokat, a pangó vizet nem tűri.
Ez a termék jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos helyre
Szárazságtűrő
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 30-50 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 25-35 cm |
| Télállósági zóna | 7a / -17.8 °C |
| Virág színe | Citromsárga / bordó |
| Virágzási időszak | május - augusztus |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





