Saxifraga paniculata / Fürtös kőtörőfű
Termékkód: SPA7
A Saxifraga paniculata rendkívül strapabíró, alacsony növekedésű sziklakerti évelő, amely tömött, örökzöld párnáival és finom, fehér virágzatával természetes, hegyvidéki hangulatot visz a kertbe. Európa hegyvidéki területeiről (Alpok, Kárpátok) származó faj, ahol sziklás lejtőkön és köves talajokon él. Alacsony, sűrű, párnás növekedésű, örökzöld évelő. Finom, fehér, csillag alakú virágok laza bugákban, késő tavasszal–kora nyáron nyílnak. Rozettát alkotó, vastagabb, szürkészöld levelek, gyakrann fehéres mészkiválással a levélszéleken. Egész évben dekoratív.
Napos–félárnyékos fekvést kedvel, hűvösebb, szellős helyen fejlődik a legszebben. Jó vízáteresztő, köves, meszes talaj a legideálisabb számára. A pangó vizet nem tűri. Ültethetjük sziklakertbe, támfalak rézsűibe, kövek közé, alpesi kertekbe, edénybe. Kombinálható: Más sziklakerti évelőkkel, például Sempervivum, Sedum, Aubrieta, alacsony díszfüvek, törpe hagymások.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 7*7 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 5-10 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 20-30 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | május - június |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





