Bergenia cordifolia 'Purpurea' / Bőrlevél
Termékkód: BCP9
A 'Purpurea' egy közepes termetű, kompakt növekedésű lágyszárú évelő növény. Levélzete fényes és sötétzöld, kissé bőrszerű, mely a tél közeledtével a bordó árnyalatait ölti magára. Apró Rózsaszín virágait hosszú fürtökben, a tavasz folyamán tömegesen hozza.
Árnyékos vagy félárnyékos helyre ültessük, talajigénye semleges, viszont a tápanyagutánpótlást meghálálja. Ültethetjük virágágyásokba, szegélynövényként, dézyába egyaránt. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló fajta.
Ez a termék készleten van, azonnal szállítható
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Félárnyékos / árnyékos helyre
Szárazságtűrő
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Félárnyékos / árnyékos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 25-35 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Rózsaszín |
| Virágzási időszak | március - április |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





