Armeria pseudarmeria 'Ballerina White' / Széleslevelű pázsitszegfű
Termékkód: APBW10
A ‘Ballerina White’ kompakt méretével, hosszan nyíló hófehér virágaival és üde zöld levélzetével a napsütötte kertek elegáns évelője. Finom megjelenése ellenére strapabíró és jól alkalmazkodó növény, amely romantikus és modern kertekben egyaránt kiváló választás. Sűrű, párnás habitust képez, amelyből tavasszal és nyár elején hosszú száron emelkednek ki gömb alakú, tiszta fehér virágai. A széles, lándzsás levelek egész szezonban dekoratívak maradnak, rendezett megjelenést kölcsönözve az ágyásoknak.
Napos fekvésben fejlődik a legszebben, ahol gazdagabb virágzással hálálja meg a megfelelő fényt. Félárnyékos helyen is nevelhető, de virágzása visszafogottabb lehet. A jó vízáteresztő képességű, lazább szerkezetű talajt kedveli. Kiválóan tűri a szárazabb körülményeket is, ezért sziklakerti és alacsony fenntartású kertekben is jól használható. Pangó vizes talajba nem ajánlott ültetni. Ültethetjük sziklakertbe, évelőágyások szegélyébe, kavicsos kertekbe, mediterrán hangulatú kertrészekbe, balkonládában és dézsában is nevelhető.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos / félárnyékos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 20-30 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 25-35 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | május-június |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





