Lavandula angustifolia 'White Scent Early' / Levendula fehér
Termékkód: LAWSE10
A ‘White Scent Early’ fehér virágú, illatos, évelő levendula fajta. Karcsú, felálló virágfüzérei tiszta fehér színűek, enyhén illatosak. Levélzete keskeny, hosszúkás, szürkészöld színűek, aromás illatúak.
Lombja egész szezonban dekoratív, enyhébb teleken félörökzöld.
Teljes napfényt igényel. Napos fekvésben fejlődik a legszebben és itt virágzik a leggazdagabban. Talajigénye semleges. Jó vízáteresztő képességű, laza szerkezetű talajban fejlődik a legszebben. Virágai vonzzák a méheket, pillangókat és más hasznos beporzókat, fontos növény a beporzóbarát kertekben. Vágott és szárított virágként is kiváló, elegáns, világos színfolt csokrokban és dekorációkban.
Ültethetjük mediterrán és szárazságtűrő kertekbe, világos színű- letisztult kertekbe, szegélynövényként, illat- és fűszerkertekbe egyaránt.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 40-50 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 40-50 cm |
| Télállósági zóna | 6a / -23.3 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





