Penstemon hartwegii 'Partybells Red' / Bugatölcsér
Termékkód: PHPR10
A ‘Partybells Red’ élénkpiros, harang alakú virágaival a nyári virágágyások egyik legfeltűnőbb dísze. Laza, természetes hatású megjelenése és hosszan tartó virágzása miatt kiváló választás modern, vidéki hangulatú kertekbe is. Kompakt, bokros növekedésű évelő, amelyet keskeny, élénkzöld levelek és hosszú száron nyíló tölcséres virágok díszítenek. Intenzív piros virágai gazdagon borítják a növényt, látványos színfoltot alkotva a kertben. Virágai finom, légies megjelenést kölcsönöznek az ültetéseknek, miközben vonzzák a méheket és pillangókat is. Hosszú virágzási idejének köszönhetően: júniustól szeptemberig folyamatosan díszíthet. Napos, meleg fekvésű kerteket kedveli. Teljes napsütésben fejlődik a legszebben és ilyenkor hozza a legtöbb virágot.
Jó vízáteresztő képességű, lazább szerkezetű, mérsékelten tápanyagdús talajban fejlődik optimálisan. A pangó vizet nem kedveli. Ültethetjük évelőágyásokba, vidéki hangulatú kertekbe, természetközeli ültetésekbe, dézsában is nevelhető.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 30-40 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 25-35 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Piros |
| Virágzási időszak | június - szeptember |
| Vízigény | Közepes vízigény |





