Rhodanthemum 'Marrakech' / Marokkói százszorszép
Termékkód: RM
A ‘Marrakech’ elegáns megjelenésű, margarétára emlékeztető évelő növény, amely letisztult fehér virágaival és finoman szeldelt lombjával a modern és természetes kertek kedvelt dísze. A ‘Marrakech’ fajta nemesített változat, mely kiváló alkalmazkodóképességével tűnik ki. Alacsony növekedésű, bokros, párnás habitusú évelő. Rózsaszín, margarétaszerű virágai vannak, sárga kis pórzókkal. Hosszú virágzási idejű, tavasz végétől egészen ősz közepéig díszít, visszavágással újravirágzásra ösztönözhető. Virágai vonzzák a méheket és más hasznos beporzó rovarokat.
Levélzete finoman szeldelt, ezüstös-zöld lomb, amely önmagában is dekoratív, és jól kiemeli a világos virágokat. Vágott virágnak is alkalmas, rövidebb szárú csokrokhoz és természetes hatású virágkompozíciókhoz. Napos fekvést kedvel, félárnyékban kevesebb virágot hoz. Jó vízáteresztő, laza szerkezetű, inkább szárazabb talajt igényel. A pangó vizet nem tűri. Ültethetjük sziklakertbe, évelőágyások szegélyébe, kavicsos vagy mediterrán kertekbe, valamint dézsában is kiválóan nevelhető. Kombinálható: Díszfüvekkel, levendulával, zsályával, cickafarkkal, illetve más napkedvelő, szárazságtűrő évelőkkel.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 30-40 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-50 cm |
| Télállósági zóna | 5b / -26.1 °C |
| Virág színe | Rózsaszín |
| Virágzási időszak | május-október |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





