Armeria maritima 'Armada white' / Tengerparti pázsitszegfű
Termékkód: AMAW9
A pázsitszegfű egy alacsony termetű, kerek párnácskákat alkotó évelő növény. Levélzete mélyzöld, keskeny fű szerű zárt gombóc. Apró fehér virágait májustól júliusig folyamatosan hozza.
Ültethetjük szegélynövénynek vagy sziklakertbe egyaránt. Talajigénye átlagos, a tápanyag utánpótlást meghálálja, napos helyre ültessük. Betegségekkel és kártevőkkel szemben ellenálló fajta. Télen is díszíti kertünket, mivel nem húzódik vissza.
A termék elfogyott, így jelenleg nem rendelhető
A növényt az évszaknak megfelelő állapotban szállítjuk
További információ
Napos helyre
Közepes vízigény
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 9*9 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 10-15 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 25-30 cm |
| Télállósági zóna | 3a / -40 °C |
| Virág színe | Fehér |
| Virágzási időszak | május - július |
| Vízigény | Közepes vízigény |





