Corepsis auriculata 'Leading Lady Sophia' / Menyecskeszem
Termékkód: CALLS10
A ‘Leading Lady Sophia’ kompakt növekedésű, hosszan virágzó évelő, amely élénk aranysárga virágaival tavasz végétől a nyár elejéig üde színfoltot visz a kertbe. Alacsony termete és rendezett bokros formája miatt különösen alkalmas szegélyekbe, előkertekbe és edényes beültetésekhez.
Sötétzöld, enyhén fényes lombja egész szezonban dekoratív, virágai pedig kiválóan vonzzák a beporzó rovarokat. Strapabíró, megbízható fajta, amely kevés gondozás mellett is gazdagon virágzik. Napos fekvésben virágzik a legbőségesebben. Kedveli a jó vízáteresztő talajt, a túl nedves, pangó vizes környezetet nem tolerálja. Szárazabb időszakokat jól átvészel.
Az elnyílt virágok eltávolítása meghosszabbíthatja a virágzást és rendezett megjelenést biztosít. Ősszel vagy kora tavasszal visszavágható.
Tulajdonságok
| Fényigény / helyigény | Napos helyre |
| Kiszerelés | 10,5 cm cserép |
| Növény várható magassága (cm) | 20-30 cm |
| Növény várható szélessége (cm) | 30-40 cm |
| Télállósági zóna | 5a / -28.9 °C |
| Virág színe | Citromsárga |
| Virágzási időszak | június - augusztus |
| Vízigény | Szárazságtűrő |





